trybuna

Faworyci Bundesligi

24 października 2018 0

faworyci bundesligi

Bundesliga tak samo, jak każde inne starcia wielkich sportowców zawsze budzi wielkie emocje zwłaszcza wśród tych najbardziej zagorzałych kibiców piłki kopanej. Bundesliga w Polsce ostatnimi czasy jest popularna przede wszystkim ze względu obecności polskich piłkarzy światowego formatu takich, jak Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek. W hierarchii męskich rozgrywek piłkarskich w Niemczech jest to najwyższa klasa, co samo przez siebie tłumaczy dlaczego Bundesliga utożsamiana jest z wielkimi emocjami oraz potężnymi pieniędzmi.

System rozgrywek

W Bundeslidze rozgrywa się 34 spotkania. System przyjęty do organizowania rozgrywek to kołowy. Czy jeden z najbardziej powszechnych w różnych dyscyplinach sportowych drużynowych. Każda grupa rozgrywa pomiędzy sobą po dwa mecze. Jeden jest gospodarzem, a drugi w roli gościa.

Zwycięzcy

Do tej pory Bundesliga była wielkim wydarzeniem w niemieckiej piłce nożnej i jest nadal. Pozwoliła na zostanie zwycięzcami już 26 drużynom. Na chwilę obecną (zgodnie z danymi na maja 2018 roku) mistrzem spośród dotychczas rozegranych edycji Bundesligi jest bez dwóch zdań Bayern Monachium. Na swoim koncie ma aż 27 pierwszych miejsc, 10 drugich oraz tylko 5 trzecich. Drugie miejsce jednak ze zdecydowanie słabszymi wynikami zajmuje Borussia Dortmund, której do tej pory dane było zajmować pierwsze miejsce na podium jedynie 5 razy. Tak samo w przypadku drugiego miejsca. Jednak trzecie było piastowane 6 razy. Na trzecim miejscu dotychczasowych rozgrywek pojawiła się Borussia Mönchengladbach. Ta z kolei podobnie jak Borussia Dortmund zajęła miejsce pierwsze w 5 edycjach Bundesligi. Jedynie dwa razy postawiła swoją nogę na drugim miejscu na podium. Natomiast trzecie miejsce było jej już nieco więcej razy.

Przegrani

W ogólnym zestawieniu dotychczasowych zmagań podczas rozgrywek Bundesligi tuż za podium znalazła się drużyna Werder Brema. Pierwsze miejsce zajęła 4 razy, natomiast drugi aż 7. Brąz za jej starania przypadł jej 5 razy. Na ostatnim miejscu, czyli 21, znalazły się ex aequo trzy drużyny piłkarskiej, które w dotychczasowych zmaganiach w Bundeslidze zajęły tylko trzecie miejsce po razie. Są to KFC Uerdingen 05, SC Freiburg oraz TSG 1899 Hoffenheim.

Kto najlepszy w niemieckiej lidze

Oczywiście tak samo jak w każdej innej dyscyplinie oraz rozgrywkach nie jest łatwo przewidzieć wyniki tegorocznej Bundesligi. Na chwilę obecną bardzo dobrze radzi sobie Vfl Wolfsburg oraz Borussia Dortmund, która depcze mu po piętach. Niestety nie są to najlepsze rozgrywki dla takich drużyn, jak Sport-Club Freiburg oraz RB Leipzig. W tym samym kierunku spadkowym zmierzają takie teamy, jak VfB Stuttgart oraz Fortuna Düsseldorf 1895 e.V.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *